تغییر سایز تعداد زیادی عکس به طور همزمان با ImageMagick

اگر طراحی وبسایت یا اپلیکیشن میکنید، احتمالا تا الان پیش اومده که بخواید تعداد زیادی عکس رو همزمان با هم ریسایز کنید. معمولا زمانی به اینکار نیاز پیدا میکنید که که تعدادی عکس با سایز بزرگتر از مقدار لازم داشته باشید و بخواید با کوچکتر کردن سایز عکس‌ها، حجم نهایی سایت یا اپلیکیشن رو کم کنید.

خب یه راه خیلی سخت و زمانبر اینه که هر کدوم از عکس‌ها رو دونه به دونه با یه ادیتور عکس مثل GIMP یا PhotoShop باز کنید و ریسایز کنید. اما از اونجا که ما برنامه‌نویس‌ها آدمای تنبلی هستیم وقتی تعداد عکسها دو رقمی میشه این کار تقریبا غیر ممکن میشه.

و اما راه بهتر استفاده از یه پیکیج به اسم ImageMagick و دستور mogrify این پیکیج هست. من برای نصب این پیکیج تو مک از پکیج منجر HomeBrew استفاده کردم. اگر HomeBrew رو ندارید برای نصب اون از دستور زیر میتونید استفاده کنید.    

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

برای نصب پکیج ImageMagick با استفاده از HomeBrew، دستور زیر رو تو ترمینال وارد کنید:

brew install imagemagick

بعد از اینکه ImageMagick نصب شد، تنها کافیه در ترمینال دایرکتوری را به فولدری که عکس‌ها در آن است تغییر دهید و دستور زیر را وارد کنید:

mogrify -resize 150 *.png

این دستور عرض تمام عکسهای با پسوند png را که در دایرکتوری فعلی قرار دارند را به ۱۵۰ کاهش داده و طول آنها را به نسبت عرض تغییر میدهد. اگر میخواهید که هم عرض و هم طول را خودتان مشخص کنید تنها کافیست یک آرگومان به دستور بالا اضافه کنید. مثلا فرض کنید که من میخوام به تمام عکسها عرض ۱۵۰ و طول ۲۰۰ تحمیل کنم:

mogrify -resize 150 200 *.png

ساده بود نه؟ به عنوان نکته آخر توجه کنید که که این دستور تمام عکس ها رو overwrite میکنه و شما عکس با سایز اصلی رو از دست میدید. پس بهتره که قبل از استفاده از این دستور حتما یه کپی از عکساتون داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

android application Google I/O HomeBrew ImageMagick Material Design mobile PogressBar RecyclerView splash TEDxKish ux آموزش اندروید الوین تافلر اندروید اپلیکیشن برنامه نویسی برنامه نویسی اندروید برنامه‌نویسی برنامه‌نویسی اندروید تداکس کیش تعمیر تغییر سایز عکس با ترمینال خلاصه کتاب دانش داده دانشگاه دانشگاه ایده‌آل دزد دیتا ساینس رشته مهندسی کامپیوتر ریکامندرسیستم سیستم‌های توصیه‌گر فری‌لنس لپتاپ متریال دیزاین معرفی کتاب موج سوم نوار پیشرفت همایش هوش مصنوعی ُجزیره کیش کار کسب و کار یادگیری عمیق یادگیری ماشین