معرفی کتاب: گتسبی بزرگ

در سالهایی که جوان‌تر و به ناچار آسیب‌پذیرتر بودم، پدرم پندی به من داد که آن را تا به امروز در ذهن خود مزه‌مزه میکنم. وی گفت :((هر وقت دلت خوایت عیب کسی رر بگیری، یادت باشه که تو این دنیا، همه‌ی مردم مزایای تو رو نداشته‌ن.))

پدرم بیش از آن نگفت ولی من و او با وجود کم‌حرفی همیشه زبان یکدیگر را خوب میفهمیم، و من دریافتم که مقصودش خیلی بیشتر از آن بود. در نتیجه، من از اظهار عقیده درباره‌ی خوب و بد دیگران اغلب خودداری میکنم، و این عادتی است که بسیاری طبع‌های غریب را به روی من گشوده و بارها نیز مرا گرفتار پرگویان کهنه‌کار کرده است. 

رمان گتسبی بزرگ اینجوری شروع میشه. سرتاسر کتاب خاطره‌ای از فردی آمریکایی به نام نیک کاره‌وی است که در مورد آشناییش با مردی به نام جی گتسبی در سال ۱۹۲۲، و اتفاقاتی که در پی این آشنایی رخ داده توضیح میده. نیک برای یاد گرفتن خرید و فروش اوراق بهادار به شرق آمریکا و جایی به نام وست‌اگ میره و اونجا با گتسبی همسایه میشه. مرد ثروتمندی که زندگی پر چالشی داشته و به دنبال هدفی وارد وست‌اگ شده که نیک هم به شکلی وارد این جریان میشه.

great_gatsby

رمان  “گتسبی بزرگ”،نوشته‌ی اسکات فیتس‌جرالد، یکی از شاهکارهای ادبیات آمریکا محسوب میشه و عنوان دومین رمان بزرگ قرن بیستم رو به یدک میکشه. این رمان رو کریم امامی در سال ۱۳۷۹ ترجمه کرده و این همون ترجمه‌ای بود که من خوندم.  به نظرم ترجمه کتاب ترجمه خیلی قوی‌ایه و تمام احساس کتاب رو به خوبی منتقل میکنه. البته این نکته رو هم لازمه بگم که به نظرم که متن ترجمه گاهی متکلف میشه و سرعت خوندن رو کاهش میده. ولی در کل ترجمه‌ای بی نقص محسوب میشه.

این کتاب رو انتشارات نیلوفر چاپ کرده و ۸۵۰۰ تومن قیمتشه.

یک پاسخ به “معرفی کتاب: گتسبی بزرگ”

  1. John Example گفت:

    دمت گرم مهندس بابت این همه که به فکر مایی.
    خدایی خیلی باهات حال میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

android application Google I/O HomeBrew ImageMagick Material Design mobile PogressBar RecyclerView splash TEDxKish ux آموزش اندروید الوین تافلر اندروید اپلیکیشن برنامه نویسی برنامه نویسی اندروید برنامه‌نویسی برنامه‌نویسی اندروید تداکس کیش تعمیر تغییر سایز عکس با ترمینال خلاصه کتاب دانش داده دانشگاه دانشگاه ایده‌آل دزد دیتا ساینس رشته مهندسی کامپیوتر ریکامندرسیستم سیستم‌های توصیه‌گر فری‌لنس لپتاپ متریال دیزاین معرفی کتاب موج سوم نوار پیشرفت همایش هوش مصنوعی ُجزیره کیش کار کسب و کار یادگیری عمیق یادگیری ماشین