تجربه من از TEDx کیش

مدتهاست که تصمیم دارم که در مورد TEDx کیش و تجربه‌ام از این رویداد بنویسم. اما به خاطر شلوغی اوضاع و کمی تنبلی تا به الان فرصت نشده بود.

برای من همه چیز خیلی ناگهانی اتفاق افتاد. سه‌شنبه بود که فهمیدم برنامه‌ام جوری هماهنگ شده که میتونم کنفرانس رو برم و ساعتی بعد بلیت پرواز به کیش رو برای روز پنجشنبه گرفتم. دقیقا همینقدر ناگهانی!

تو اوایل همایش اوضاع خیلی خوب پیش نرفت. به خاطر ناهماهنگی‌ها کارتم تا جمعه ظهر صادر نشده بود که واقعا اتفاق آزار دهنده‌ای بود (که البته بعدها متوجه شدم که سازمان منطقه آزاد تیم اجرایی رو موظف کرده بود که صدور کارت رو اونها انجام بدن). اتفاق آزاردهنده‌ای که منجر به این شد که حسابی عصبانی شم و یه مقداری تو توییتر غر بزنم.

ولی با شروع شدن Talkها، تمام عصبانیت و ناراحتیم رو فراموش کردم. تو این دو روز انقدر Talkهای خوب شنیدم و اونقدر از محیط و اتمسفر حاکم بر کنفرانس لذت بردم که این سفر و این رویداد تبدیل شد به یکی از بهترین اتفاقات زندگی من. قطعا نمیگم که همه چیز بدون نقص بود، اما راجع به ضعف‌ها و مشکلات زیاد گفته شده و من قصد صحبت دوباره رو در این مورد ندارم.

در طول همایش، همراه با دوستانم این شانس رو داشتم که با سخنران‌ها آشنا بشم و بیشترین وقتم رو با اونها بگذرونم. آدمهای جذاب و منحصر به فردی مثل محمد تاجران، سامانتا وینبرگ، شیرین گرامی، سم کاواناک و … که هر کدوم یه داستان منحصر به فرد و کلی حرف جذاب داشتند که همه‌ی ما مشتاق شنیدنشون بودیم.

tedxkish

فضای آروم و دلچسب جزیره همراه با حضور گرم این آدمها و هم‌صحبت شدن باهاشون منجر به این شد که تو خیلی از جاها راجع به خودم و نگاهم به دنیا بیشتر فکر کنم. منجر به این شد که تا به خودم و ذهنم این فرصت رو بدم که تو یه فضای جدید قرار بگیره و با شیوه‌های جدیدی از زندگی کردن آشنا بشه.

اتفاقهایی مثل TEDx کیش برای ما یک فرصتند. منظورم از فرصت، فرصتی برای ایجاد روابط و بهبود نتورک کاری نیست. بلکه فرصتی برای اینکه با شناختن شخصیتهای منحصر به فرد، این سوال رو از خودمون بپرسیم که من کجای زندگی ایستادم و من میخوام چه سهمی از این زندگی داشته باشم؟

تداکس برای من اونقدر جذاب بود که وقتی این فرصت رو داشتم که با خانم مژده اسکندری (برگذار کننده‌ی اصلی کنفرانس)
موقع خودن چای در هتل شایان هم‌صحبت بشم، اولین سوالم این باشه که “خب خانم اسکندری، ما کی دوباره تو ایران تداکس خواهیم داشت؟”

از همه کسایی که مدتها زحمت کشیدند که این تجربه خوب برای ما رقم بخوره ممنونم.  امیدوارم تو تداکس بعدی فرصتی باشه تا من هم سهمی در کمک به تیم اجرایی برای برگزاری کنفرانس داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

android application Google I/O HomeBrew ImageMagick Material Design mobile PogressBar RecyclerView splash TEDxKish ux آموزش اندروید الوین تافلر اندروید اپلیکیشن برنامه نویسی برنامه نویسی اندروید برنامه‌نویسی برنامه‌نویسی اندروید تداکس کیش تعمیر تغییر سایز عکس با ترمینال خلاصه کتاب دانش داده دانشگاه دانشگاه ایده‌آل دزد دیتا ساینس رشته مهندسی کامپیوتر ریکامندرسیستم سیستم‌های توصیه‌گر فری‌لنس لپتاپ متریال دیزاین معرفی کتاب موج سوم نوار پیشرفت همایش هوش مصنوعی ُجزیره کیش کار کسب و کار یادگیری عمیق یادگیری ماشین